"Mersin ili sınırlarında faaliyet gösteren İlaçlama Firmaları - Mersin - İlaçlama Şirketleri "> Mersin İlaçlama, Mersin İlaçlama Şirketleri, Fıratlar İlaçlama: Mersin Akrep İlaçlama

1 Mart 2013 Cuma

Mersin Akrep İlaçlama


AKREP İLAÇLAMA

Akrep yeryüzünün böcek türleri bakımından en zehirli ve bu zehri en çabuk enjekte edebilen eklem bacaklı böcek türüdür. Akrep türüne göre değişen renklerde sıcak ve soğuk iklimde uzun süre yaşayabilme gücüne sahip sürüngen dir. Akrep vücut yapısı boyuna oranla çok fonksiyonlu (4 çift ayak ve kıskaç,6 çift göz) kuyruğunda bir zehir torbası ve zehirli iğnesi bulunan canlı türüdür.
Akrep boyu 5 ile 7 cm arası değişir. Akrep algılama yeteneği müthiş güçlü sezgisel nitelikleri ön planda bir hayvandır. Akrep beslenmesi yanında bünyesinde diğer canlılardan tehlike algıladığında zehirli iğnesini çekinmeden kullanır. Akrep yılın her mevsimi görülebilir. Akrepler ayrı eşeyli dir, dişilerde döllenme vücut içindedir. Akrepler 1 defasında yüzlerce yumurta dölleyebilirler. Akreplerin doğaları gereği yumurtalardan çıkan yavruların ilk besin maddeleri anneleridir. Akreplerin ortak özellikleri inanılması güç algı yetenekleridir. Akreplerin tüm türleri zehir içeriklidir. Semptomlarında mutlaka zehirli sonuçlar beklenmelidir. Akrep beslenmelerinin ana kaynağı böceklerdir. Yaşam alanları genelde toprak çukurlar, taş, bina, beton zeminler kaya ve toprak altlarıdır. Buralarda avlarını beklerler. Yağmurlu havalarda suyla temas halinde yeryüzüne yayılırlar. Yaşadığımız mekânlara gelmeleri yuva yapmak ve barınmak içindir ki başarılı olurlar ve kısa zamanda emellerine ulaşırlar. Akrepler kendilerini savunabilen yaratıcı hayvanlardır. Onlarla mücadelede daha üstün yaratıcı özelliğe sahip olan insanlarla yola çıkılmalıdır.

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Akrep sokması ülkemizde nadir vakalardan biride olsa sokulma durumunda önem taşıyan sonuçlar arz etmektedir. Akrep sokması ufak bir yara gibi görünse de aslında büyük problemlere yol açar. Kişinin vücut yaşı, akrebin türü ve sokulan alanda hayati organların olup olmadığı akrep sokmalarında ki sonucu tetikler. Akrepler bünyelerinde merkezi sinir sistemimizi etkileyen bir zehir türünü barındırırlar. Akrep zehiri vücudumuza girdiği an itibarı ile şiddetli bir ağrı 
hissedilir. Bu ağrı yanma hissi verir. Takip eden süreçte vücutta kramplar, kas hareketlerinde istemsiz davranışlar, kusma ishal, nabzımızın bir anda 150’lere varması, nefes alım zorluğu, bünyemizde elimizde olmayan şuur kaybı gibi hoş olmayan sonlanmalar olur. Bir akrebin insanı sokması sonucu müdahalede geç kalınırsa 30 dakikada ölüm gerçekleşir. Akreplerin kabuk zırhları UV ışınları üstüne tutulduğunda geri püskürtür. Bu sayede zeminlere UV ışını yansıtmayla akrep yer tespiti yapılabilir. Akrep türlerinin genel yapısında sokma anında ölüm faktörü mevcuttur, bu hayvanlar bize zarar vermeden bizim onları imhamız tabiat gereğidir.